מהו ניצחון על מיגרנה?

בחודש האחרון סבלתי ממספר חסר תקדים של מיגרנות. עכשיו, אחרי שלושה ימים נטולי מיגרנות, נדמה לי שמותר לפתוח פה לשטן ולומר שניצחתי גם הפעם.
אין ניצחון שלם על המיגרנה. מיגרנה איננה מחלה במובן הרגיל ולא ניתן להבריא ממנה לעולם – הנטייה המיגרנוטית, באשר היא מולדת או נרכשת, רדומה או ערה, לא הולכת לשום מקום.

אז מהו ניצחון על מיגרנה? האם אפשר בכלל לנצח?
ברור שכן. אם "להפסיד" למיגרנה אומר לתת לה לשבש לך לגמרי את החיים, אז לחיות עם המיגרנה – ואני לא מדבר על חיים של סבל – זה ניצחון.
לפני שנים לא רבות, מיגרנה עדיין הייתה בשבילי סוף העולם. כשהתחיל התקף מיגרנה, הכל עצר – לזמן בלתי מוגבל. הייתי חסר אונים, והמקסימום שיכולתי לקוות לו הוא שאחרי שאלעיט את עצמי בתרופות ואשן כמה שעות אקום במצב של סמרטוט, אבל בלי כאב ראש. והיום, אחרי שלושה לילות רצופים בלי מיגרנה (כתבתי כאן על המיגרנות הליליות שלי), שסגרו תקופה בת כחודש שהייתה כמו התקף מיגרנה אחד ארוך, אני יכול לרשום לעצמי ניצחון נוסף.

איך אני יכול לומר שניצחתי למרות שסבלתי הרבה בזמן האחרון? יש כמה נימוקים:
א. למרות שהמיגרנות הללו פגעו לי בשינה והזיקו לבריאות שלי באופן כללי, הן לא הביאו אותי למצב של חוסר תפקוד. הדבר הכי חשוב במלחמה במיגרנה, הוא לא לאפשר לה להרוס לך את החיים, ובזה אני יכול לומר שההצלחה שלי מלאה. לא נתתי נוקאאוט למיגרנה, אבל גם לא חטפתי ממנה נוקאאוט.
ב. למרות שמדובר במיגרנות קשות מאד (מקבץ של "נאורלגיה מיגרנוטית"), שיכולות להימשך שעות, את רוב ההתקפים הצלחתי להחליש או להפסיק, בתוך רבע שעה עד שעה מרגע שהתחילו. כך שבהיבט הכי חשוב של מידת הסבל שהם גרמו, אין ספק שניצחתי את המיגרנה בנקודות.
ג. גם הפעם, ניצלתי את ההזדמנות כדי ללמוד דברים חדשים, וגם כדי לפתוח את הבלוג הזה. אם המיגרנה – אפילו בתקופה קשה כזו – לא מצמצמת את אופקיי חיי אלא מעוררת אותי ליצירתיות, אז ניצחתי.

ומה אתכם – האם גם לכם יש או היו ניצחונות על המיגרנה? שתפו אותנו.

5 תגובות בנושא “מהו ניצחון על מיגרנה?

 1. מזל

  אני סובלת מהתקפי מיגרנות לפחות עשרים שנה בצורה קשה בשנים האחרונות ההתקפים כל כך רבים שאפשר לאמר שיש לי בערך 15 התקפים בחודש לפחות. הדרך היחידה שאני מצליחה להתמודד עם ההתקפים האלה זה לקחת כדור אופטלגין עם כדור קופרגוט ביחד לשכב בחדר חשוך כשעה ואז להמשיך את חיי. האם יש למישהו רעיון שיכול לעזור לי בדרך אחרת כלומר לא לקחת כל כך הרבה כדורים אני רוצה לאמר שעד היום אם אני מנסה לא לקחת כדורים ואולי זה יעבור מעצמו אני חוטפת כזאת מגרנה שגם הכדורים לא עוזרים ואני צריכה לקחת אחרי כמה שעות שוב ולהמשיך לשכב בחושך ובשקט. תודה מזל.

 2. shooky מאת

  היי מזל.
  מה שאת מספרת נשמע מאד עגום ומעורר שאלות.
  ראשית: מתי הפעם האחרונה שראית רופא? גם אם הפתרון היחיד עבורך הוא טיפול תרופתי קבוע, עדיף שזה יהיה טיפול מונע. גם לשיכוך כאבים, אופטלגין היא תרופה מזיקה יחסית ויש אפשרויות טובות יותר שמשפיעות יותר. לכן: לכי לנאורולוג.

  אני חושב שכדאי לך לבדוק מה את עושה בתחומים אחרים כדי למנוע את המיגרנות ולהקל עליהן. האם את עוסקת בפעילות גופנית? מקפידה על אכילה ושתייה מסודרות? שעות שינה מספיקות? פירסמתי כאן לא מעט טיפים שיכולים לעזור לצמצם את מספר המיגרנות והעוצמה שלהן או לעצור התקף כשהוא מתחיל ואני מציע שתדפדפי קצת.

  המלצתי האישית היא שתנסי לבקר אצל מרפא סיני טוב. דיקור יכול לעזור לך, אבל תצטרכי הרבה טיפולים; ההמלצות התזונתיות שתקבלי, לעומת זאת, יכולות לעזור לך.

  הסיפור שלך ממש מצער. אני חושב שאקדיש לזה פוסט עם עצות לאנשים שסובלים כמוך. בהצלחה! אנא עדכני.

 3. פינגבאק: מיגרנה 101 » התקפי מיגרנה תכופים

 4. גבי בוצר

  מבקש לדעת היכן ניתן להשיג את תרופת הקופירגוט?
  בברכת שנה טובה ובשורות טובות לכולנו.

 5. shooky מאת

  השיווק (החוקי לפחות) של קופרגוט נפסק. יש היום תרופות שמשיגות תוצאות טובות יותר. מציע שתפנה לנוירולוג.

השאר תגובה