שוקי 3 : מיגרנה 0

הערב, בפעם השלישית בתוך שבועיים, עצרתי התקף מיגרנה לפני שהתפתח.

האמת היא שהכל, או הרוב, בזכות אמיר המרפא הסיני שלי. לפני שלושה שבועות, אחרי חודש של מיגרנות, הוא הצליח לדקור אותי במקומות הנכונים וזה עבד כמו קסם.

ובכל זאת – אני שותה קפה, מעשן, נוירוטי, סובל מבעיות גב ולא תמיד אוכל את הדברים הנכונים בכמויות הנכונות. המיגרנה עדיין ממתינה לשעת כושר, ואני מספק לה טריגרים למכביר. זה חטאי ואלו עונשיי.

הערב חגגתי יומולדת עם חבר. הרשיתי לעצמי מנת ג'ק דניאלס – אחרי הרבה זמן של התאפקות. בשבוע שעבר, יש לציין, שתיתי חצי בקבוק של בריזר בטעם אננס, כדי לבדוק אם אני עדיין רגיש לאלכוהול. עבר בשלום. אבל ג'ק זה כבר יותר מדי כנראה. עברה שעה ומצאתי את עצמי עם כאב הולך ומתגבר.

היינו בסלון, היו שם שטיח וספר טלפונים. שכבתי על הגב, עם ספר הטלפונים מתחת לראש וסובבתי ימינה ושמאלה, לאט לאט, במשך כמה דקות. מצאתי את הנקודה הרגישה במעלה העורף ועיסיתי אותה, גם קצת עם היד. אחר-כך בישלתי לנו קפה שחור (יצא מעולה) ושתיתי כוסית אחת. המיגרנה נעלמה כלא הייתה.

טיפ 1: התחילה מיגרנה? קודם כל תירגעו

זה לא תמיד פשוט כל-כך, אבל תמיד שווה לנסות ותמיד תמיד תמיד חשוב – לא להילחץ, כי הלחץ רק מגביר את המיגרנה.

באופן ספציפי יותר, כדאי לשים לב במצב הזה מה קורה לכם בעורף. מתח לעיתים קרובות גורם לעלייה בטונוס השרירים בעורף, מה שמפריע לזרימת הדם ומאיץ את התהליך המיגרנוטי.

מיגרנות וקפה

אני מת על קפה. הפוך, אספרסו, מקיאטו, מקיאטונה, שחור, עם או בלי הל, חווייג' – יו ניים איט. קפה הוא גם, בסופו של דבר, התרופה הכי יעילה להתקף מיגרנה. פשוט שותים כוס קפה חזק בשנייה שהמיגרנה מתחילה ומקווים לטוב (גם תה חזק יכול לעשות את העבודה).

בכל אופן, אם בטווח הקצרצר לקפה יש השפעה מועילה, הרי שלאורך זמן יש לשתיית קפה מרובה אפקט מזיק. שתו יותר מדי קפה ותגלו שהמיגרנות שלכם נעשות תכופות יותר. הסינים (כלומר, אמיר, המרפא הסיני שלי) ממליצים לא לשתות יותר מכוס קפה אחת ליום. אישית, מעולם לא הצלחתי לרדת משלוש. בכל אופן, מאז שירדתי בכמות הקפה שאני שותה, אמנם אין לי פחות מיגרנות, אבל קל לי יותר להפסיק מיגרנה באמצעות שתיית קפה. נסו את זה.

2 thoughts on “שוקי 3 : מיגרנה 0

  1. מרב – זה האתר שלו
    http://www.qikong.co.il/
    חפשי ב"יצירת קשר".

    קצת רקע: אמיר הוא אמן צ'י קונג (ממשפחת הטאי צ'י) שמלמד רפואה סינית וגם מטפל. הוא מתמחה ברפואת צמחים סינית, טווינא (עיסוי סיני) ודיקור. הגעתי לטיפול אצלו כמתנת יומולדת ונשארתי. פעם בשבועיים הוא נועץ בי אי אלו מחטים וההשפעה די מדהימה.

    למיגרנות קשות מקובל לעשות כמה טיפולים בהפרשים קצרים, וזה בדרך-כלל מפסיק את ההתקפים למשך כמה שבועות שבהם אפשר לעשות שינויים באורח החיים שעוזרים לצמצם את המיגרנות למינימום. בהצלחה!

השאר תגובה