שוקי 5: מיגרנה 1

גם כשאתה מאומן ומנוסה, לפעמים יש מיגרנה שתופסת אותך לא מוכן. באה כמו גנב בלילה – או במהלך שנת הצהריים שלך – ומכה. במקרה כזה, חשוב לא רק להתמודד איתה נכון אלא גם להפיק לקחים.

אני בכלל טענתי שגם את הפעם הזו צריך לספור כנקודה לזכותי, כי זה ממש לא נחשב שהייתי מנוטרל חצי שעה. ראשית, כי מה זה חצי שעה במונחים של מיגרנה – יש מיגרנות שנמשכות ימים. שנית, כי זה לא חוכמה – המיגרנה תפסה אותי לא מוכן, כשישנתי; התעוררתי די באמצע ההתקף, ואני גם עוד קצת חולה אז בכלל יש כאן נסיבות מקלות.

יונית, מצדה, אומרת שמיגרנה זו מיגרנה – בכל זאת הייתה איזו חצי שעה שאי אפשר היה לדבר איתי. אוקיי.

אחרי המיגרנה: הפקת לקחים

גם כשמאד מתאמצים למנוע מיגרנות ולא מצליחים, זו לא סיבה להרגיש כישלון. זו כן סיבה לנסות לחשוב ולהבין – מה גרם למיגרנה, אם ניתן היה לצפות אותה ולמנוע, וכיצד אפשר להשתפר בפעם הבאה.

הנתונים הם כדלקמן: אני בתקופה של רגישות גבוהה מהרגיל, אחרי כמה שבועות של מקבצים (Cluster) ואחרי כמה ימים של מחלה שבהם הייתי מנוזל מאד. לא צריך הרבה כדי לקבל מיגרנה במצב כזה. ישנתי בלילה קצת פחות ממה שאני רגיל; בבוקר לא אכלתי כלום; בצהריים אכלתי ארוחה שהייתה אולי כבדה מדי; הלכתי לישון מול מאוורר, כשרוח ישירה היא טריגר עבור המיגרנות שלי.

נדמה לי שדי ברור איך אפשר היה למנוע את המיגרנה, או לפחות לצפות אותה. בדיעבד, יכולתי לשתות כוס תה חזקה לפני השינה, לעשות קצת תרגילי הרפיה לצוואר – או פשוט לא ללכת לישון באמצע היום, שזה דבר שאני בדרך-כלל לא עושה.

בכל אופן, נדרשה לי אמנם חצי שעה עד שהמיגרנה עברה לגמרי, אבל זה שההתקף לא התפתח והיה קל יחסית זו הצלחה. תמיד טוב לסיים התקף מיגרנה עם תחושת הצלחה, עם תחושת ניצחון. בתחושת חוסר אונים טמון זרע הפורענות של המיגרנה הבאה.

השאר תגובה