מיגרנה או מגרנה?

מיגרנה או מגרנה – זו רק שאלה של איות. אבל כשאנשים מחפשים פתרון ל"כאבי ראש" זה אומר שהם בתחילת הדרך. לכן, אם מישהו אומר לכם שכואב לו הראש, הציעו לו ללכת לרופא כדי שיאבחן אותו. אתם יכולים גם לשלוח אותו לבלוג הזה, שיקרא קצת.

כדי להבין טוב יותר את הקהל אליו הבלוג הזה פונה, ערכתי מה שמכונה "Keyword Research". זהו התהליך שבו בודקים מן המילים בהן משתמשים אנשים כדי למצוא מידע בנושא במנועי החיפוש. כמובן שזה כאב ראש לא קטן, כי להיכנס לראש של חצי מיליון עד מיליון אנשים (מספר דוברי העברית שסובלים ממיגרנה) זה לא עסק פשוט. בכל אופן, למחקרון שלי היו תוצאות די מאלפות. הנה כמה דוגמאות, שמספרות משהו על מצבם של המיגרנוטים.

א. ראשית, כצפוי, יש בחיפושים הרבה ווריאציות על המילה מיגרנה, לרבות מיגרנות, מגרנה, מגרנות ועוד כל מיני איותים יצירתיים.

ב. לא מעט אנשים מחפשים את הביטוי כאבי ראש או ווריאציות שלו שמרמזות שהם עשויים לסבול מ… מגרנה. כמו כאבי ראש בצד או כאב ראש בהריון או כאב ראש בחילה וכיוצא באלו חיפושים.

ג. מספר הרבה יותר קטן של אנשים מבצעים חיפושים ממוקדים מאד, כמו: דיקור למיגרנה, מיגרנה בהריון, מגרנה של העין ועוד ועוד.

המסקנה הכי חשובה שלי מהניסוי הנ"ל: יש כנראה הרבה מאד אנשים שסובלים ממיגרנות (או "מגרנות"), לא אובחנו, ולא מודעים לכך שזו הבעיה שלהם. יש קבוצה גדולה של אנשים שסובלים מ"כאבי ראש בצד אחד" ולא יודעים אפילו לנחש שמדובר (בסבירות גבוהה) מבעיה שסובלים ממנה מאות אלפי אנשים אחרים.

אני מכיר את זה מהיומיום – מישהו אומר לי "יש לי כאב ראש", ואני שואל אותו איפה כואב; במהלך השיחה עולים עוד ועוד סימנים לכך שמדובר במיגרנה ואני שואל את השאלה הפשוטה – האם נבדקת? הלכת לרופא? – ומסביר שאני אמנם אינני רופא, אבל לפי הסימנים זה נשמע לי כמו מיגרנה. לעיתים קרובות אני שומע תשובות כמו "מה פתאום מגרנה? סתם כואב לי לפעמים הראש" או "לא, זה בגלל המחזור" וכדומה. בקיצור: יש הרבה עבודה.

תגובה 1 בנושא “מיגרנה או מגרנה?

 1. מוטי שונק

  אתמול החלו לי כאבי ראש אשר חלפו כאשר נטלתי כדור נגד כאבי ראש.
  כל משך יום המחרת סבלתי מגלים של כאבי ראש הולכים ושבים ונילווה לזה
  בחילות.מידי חודש אני סובל מכאבי ראש האם מדובר במגרנה.
  האם בכל אופן אני צריך לפנות לרופא. האם צריך לקבל הפניה מרופא
  משפחה לרופא מקצועי.

השאר תגובה