ראשון בבוקר, מיגרנה – מה עושים?

חלק מכם מכירים את זה יותר מדי טוב – אתם קמים ביום ראשון בבוקר עם כאב עמום, שהולך ומתגבר בדרך למשרד וממשיך ללוות אתכם במשך היום. זוהי המיגרנה המעיקה של יום ראשון, ומיליונים רבים ברחבי העולם סובלים יחד אתכם. יש מה לעשות.

בפוסט מיגרנות של יום ראשון כבר כתבתי על הסיבות המיוחדות לכך שמגרנות מתרחשות לפעמים דווקא ביום ראשון, ואצל אנשים מסויימים גם די בקביעות. בפוסט ההוא תמצאו גם כמה עצות למניעה שיעזרו לכם לחסוך מעצמכם את התענוג בפעמים הבאות.

השאלה היא מה עושים עם המיגרנות האלה כשהן כבר מתרחשות, ומכיוון שאני מניח שחלק מכם סובלים ממיגרנה כרגע, אקפוץ ישר לטיפים.

שותים קפה. כולם יודעים שצריכה מופרזת של קפאין עלולה להעלות את שכיחות המיגרנות, אבל אם אתם לא שותים יותר מדי קפה אז התקף מיגרנה הוא דווקא בדיוק הזמן להכין לעצמכם קפה חזק במיוחד. הקפאין מכווץ את כלי הדם ויכול לעיתים לספק הקלה מיידית מהמיגרנה. אם מערכת העיכול שלכם רגישה תוכלו לשתות במקום תה חזק, או מספר כוסות של תה רגיל.

מבקשים מסאז' ממישהו במשרד. אם אתם בעבודה ויש לכם ממי לבקש, אז זהו הזמן לבקש – מסאז' קצר, נמרץ, שיתרכז בכתפיים ובשכמות. המיגרנה עלולה להתגבר בהתחלה, אבל בשלב הבא סביר שתחושו הקלה.

מעסים את אזורי הכאב. השתמשו בכריות האגודלים כדי להעניק לעצמכם עיסוי באזורי הכאב. הניחו את האצבע הראשונה והשנייה על צד הראש, והניעו את האגודל בעדינות ובתנועות סיבוביות מבסיס הלסת (ליד האוזן) כלפי מעלה לכיוון הרקות או הצידה וקדימה מתחת ללחי בכיוון האף והעין. הניחו את האצבע הראשונה והשנייה על המצח, והחליקו את האגודל לאורך הגבה וממנה בכיוון הרקה.

עוצמים עיניים ונרגעים. המתח (במובן של סטרס) שמאפיין את ההתחלה של התקף מיגרנה הוא אחד הגורמים שמחמירים אותו. באופן ספציפי, המתח של שרירי העיניים שניתן לצמצם אותו בקלות יחסית: שבו בצורה נוחה, באופן שבו תוכלו לכסות את העיניים בעזרת כפות הידיים (אפשר להישען קדימה על שולחן). עיצמו את עיניכם וכסו אותו בעזרת הכריות של כפות הידיים. אפשר להפעיל מעט לחץ. שבו כך במשך מספר דקות.

לוקחים כדור, אבל נכון. עדיף להשתמש בתרופות כמה שפחות, אבל אם כבר לוקחים אז עדיף לעשות את זה נכון. ראשית – לא על בטן ריקה. תאכלו משהו קל, כדי שהתרופה שאתם לוקחים לא תגרה את הקיבה, מה שאצל חלק מהאנשים עלול לגרום להקאה או סתם להחמרה של המיגרנה.

צריכים עוד טיפים? נסו את הפוסט 5 דרכים לעצור התקף מיגרנה.

השאר תגובה