משככי כאבים – עדיף פחות מיותר

הפוסט הזה מיועד לא רק למי שסובל ממיגרנות, אלא לכל מי שמשתמש במשככי כאבים על בסיס קבוע. ולא רק שהוא עשוי להציל את החיים שלכם – הוא גם יגרום לזה שיכאב לכם פחות.

כל כאב כרוני, ובמיוחד מיגרנות קשות, עלול לגרום לכם לצרוך כמות מוגזמת של משככי כאבים. אם מדובר בפעם בחודש או פעם בשבוע אז מילא, אבל אצל מי שסובל מהתקפי מיגרנה בתדירות של מספר פעמים בשבוע אז משככי הכאבים הם כבר לא פתרון – הם חלק מהבעיה.

רק שתבינו – זה לא שאני גיבור גדול. בפוסט תרופות שלקחתי למיגרנה כבר נתתי את הרשימה המלאה (כנראה) של התרופות השונות שלקחתי בשביל המיגרנות שלי. בתקופה מסויימת הפכתי לבית-מרקחת מהלך על שניים ואין ספק שגרמתי לעצמי יותר נזק מתועלת, ונאלצתי ללמוד בדרך הקשה שזה לא עובד.

לשימוש יש במשככי כאבים יש תוצאות לא נעימות. אני אפילו לא מדבר על מקרים של התמכרות, שגם הם קיימים, וגם לא על תופעות הלוואי החמורות שעלולות להתעורר (כולל נזק למערכת העיכול, לכבד, לכליות וכו'), אלא על העובדה הפשוטה שכאשר מציפים את הגוף במשכך כאבים אז:
א. הוא מפסיק להשפיע.
ב. הוא בעצמו הופך גורם משני למיגרנות.

חלק מהאנשים שמגיעים לטיפול של רופא אחרי תקופה ארוכה שסבלו ממיגרנות, מגלים שהעצה הראשונה של הרופא היא להפסיק לקחת תרופות – ולפעמים, במפתיע, זה גם גורם לכך שהמיגרנות שלהם פוחתות משמעותית.

מעבר לזה, אם יש משכך כאבים שעוזר לכם, חבל "לבזבז" אותו. אם תשתמשו בו יותר מדי בסופו של דבר תגלו שאתם מפסיקים להגיב לו ותצטרכו לחפש רעל אחר.

בקיצור: הציבו לעצמכם מטרה, להשתמש במשככי כאבים רק להתקפים חזקים, ולנסות להתמודד עם התקפים קלים בשיטות אחרות. יש הרבה מהן בבלוג הזה, כבר עכשיו, ומרגע שתתחילו לחפש תמצאו את השיטות שעובדות עבורכם. אתם תרגישו טוב יותר.

2 thoughts on “משככי כאבים – עדיף פחות מיותר

  1. אני שונאת להשאיר תגובות ממשפחת ה"מסכימה עם כל מילה" אבל עניין משככי הכאבים הוא כל כך חשוב שאני מרגישה חובה מוסרית: מה ששוקי אמר.

השאר תגובה