מיגרנה: איך בוחרים נאורולוג

הבחירה ברופא היא חלק בלתי נפרד מההתמודדות עם הבעיה, ולא כל-כך חשוב באיזה טיפול תבחרו.

נענע פרסם ביום רביעי האחרון ראיון עם ד"ר משה קושניר, מנהל היחידה הנוירולוגית במרכז הרפואי קפלן. המשנה מבטיח שהכתבה מדברת "על סיבות ההתקפים ודרכי הטיפול". יותר מדוייק לומר שהיא עוסקת בסימנים האופייניים למיגרנה ויכולה לעזור לכם לזהות שכאבי הראש שלכם הם אכן מיגרנות.

מה שהכי חשוב ממה שנאמר בכתבה, ולא הודגש לדעתי מספיק, הוא שחשוב ללכת לרופא, ושיהיה הרופא המתאים: נאורלוג שמתמחה במיגרנה ויש לו ניסיון בטיפול באנשים עם מיגרנות. תוכלו לקבל הפניה מרופא המשפחה שלכם או לפנות ישירות לאחד מהרופאים (הלא מעטים) שכותבים על הנושא בעיתונות וברשת ומופיעים בטלוויזיה. כולם יוכלו לקבל אתכם גם באופן פרטי, אבל יעלה לכם הרבה פחות אם תצליחו לעשות את זה דרך הקופה, ובשביל זה טוב להתחיל את המסלול אצל רופא המשפחה.

בכל אופן, רק אחרי שתגיעו לנאורולוג תדעו לקבוע האם הוא "מתאים" לכם או לא. אם הוא מייד מתחיל לנסות עליכם כל מיני תרופות ולא טורח לחקור אתכם על ההיסטוריה של הבעיה, טיפולים שניסיתם, ולדבר אתכם באופן כללי יותר על מצבכם בחיים – אז כדאי לכם לנסות מישהו אחר.

הגורמים והטריגרים למיגרנה יכולים להיות תורשתיים, הורמונליים, נפשיים, תזונתיים או אימונולוגיים. מיגרנה יכולה להיות תופעת לוואי של מחלה או תופעה בריאותית או בעיה נפשית אחרת – מדיכאון ומתח, דרך אלרגיה וסינוסיטיס ועד סוכרת או מחלת לב. לכן טיפול סימפטומטי, בלי בדיקות ובלי חקירת הרקע של החולה, הוא גישה גרועה לטיפול במיגרנה.

רופא טוב הוא רופא שתוכלו להתייעץ ולהחליט יחד איתו איזה טיפול מתאים לכם – כי יש יותר מטיפול אחד. זהו רופא שימליץ לכם על טיפול – לא יכפה אותו עליכם. ואם אתם לא מרוצים? תחליפו.

1 thought on “מיגרנה: איך בוחרים נאורולוג

  1. שלום רב.
    אני מחפש לאימי נאורולוג טוב מאיזור נהריה חיפה או הקריות
    אשר עובד דרך קופת חולים כללית.
    בתודה מראש

השאר תגובה