הפרה המשוגעת מאחורינו. עכשיו המיגרנה

מחקר חדש שמתקיים בקליפורניה, בראשותו של נוירו כימאי בעל-שם, מבטיח לגלות את הגורם האמיתי שמאחורי המיגרנות. האיש, מייקל הרינגטון, חתום כבר על הצלחה בינלאומית אחת לפחות: זיהוי הרקע הגנטי למחלת הפרה המשוגעת.

בטורו האחרון ב-Pasadena Star-News מדווח לארי וילסון (בעל הבלוג Public Eye) על מחקר חדש שמתקיים בקליפורניה, במסגרתו מקבלים הנחקרים – כולם אנשים שסובלים ממיגרנות – תשלום תמורת ההשתתפות. זה מתאפשר הודות למימון הפדרלי הנדיב שמקבל המחקר, בראשו עומד הנוירו-כימאי הסקוטי מייקל הרינגטון, האיש שפיצח את הרקע הגנטי למחלת קרויצפלד-יעקב ("הפרה המשוגעת").

הרינגטון טוען שהוא קרוב מאד לגילוי הגורמים האמיתיים מאחורי המיגרנות, ואפשר רק לקוות שהוא צודק. את הטור של וילסון כדאי לקרוא, בין השאר, משום שהוא עצמו סובל ממיגרנות – אם כי הרבה פחות מבעבר, על-פי עדותו. וילסון תיעד בעבר את הטיפולים שקיבל עד לשיפור במצבו בטור שלו ב-Pasadena Star-News, ויש לו כמה לקחים ותובנות. כמו זה: "מניסיוני, למרות שמיליוני אנשים סובלים ממיגרנות סבל בל יתואר, הם מרגשים מעט אשמים כשהם מדברים על זה. הרי זה לא סרטן – הם תמיד יכולים לקחת עוד אקסדרין (כדור דומה לאדוויל) כדי לטפל בזה…".

השאר תגובה