מיגרנה 101

כל מה שצריך לדעת כדי לסבול מפחות כאבי ראש

הערב יקירי – יש לי כאב ראש

מאת shooky, אוקטובר 14, 2009, תחת הנושאים חיים עם כאב ראש,טיפול עצמי למיגרנה,מחקרים וחדשות

עוד לא נפטרנו מהקלישאה של נשים שמתלוננות על כאב ראש כשהן נדרשות למעשה אהבה, ומסתבר שקורה גם להפך – כאבי ראש משמשים תירוץ לקיום יחסים.

ספר חדש בשם "Why Women Have Sex" מונה לא פחות מ-237 סיבות שגורמות לנשים לקיים יחסי מין ותשוקה מינית, כך מסתבר, אינה אחת מהן. בין הסיבות שמוזכרות בספר: כדי להפסיק מיגרנות או כאבי ראש שמקורם מתח (Stress Headaches).

הכותבים, סינדי מטסון ודיוויד באס, זוג פסיכולוגים מאוניברסיטת טקסס, ראיינו 1006 נשים לצורך כתיבת הספר. סיבות פופולריות נוספות שעלו במחקר: "כדי לשפר את הכישורים המיניים שלי", "כדי להחליק את העור שלי", "כי הוא שילם על הארוחה" ו"כי ריחמתי עליו".

הסיבה הכי נפוצה, אגב, הייתה כדי לרצות את בן הזוג – לא פחות מ-84 אחוז מהנשים הודו שקיימו יחסים עם בני זוגן כדי לזכות בקצת שקט או כדי לעודד אותו לבצע את עבודות הבית (בקיצור: במקום טיפול זוגי).

אם לחזור לחלק שמעניין אותנו (כלומר, שמעניין אותנו וגם רלוונטי לבלוג הזה): כבר הסברנו כאן את הקשר בין סקס למיגרנות, שהוא בדרך-כלל קשר שלילי. כלומר, עבור חלק מהאנשים יחסי מין הם אמצעי יעיל להפסקת מיגרנות, כאבי ראש מקבציים וכאבים אחרים. אנשים מסויימים מציינים ספציפית את רגע האורגזמה כרגע שבו כאב הראש נעלם לחלוטין ומייד.

למרבה הצער זה לא המצב אצל כולם. אצל חלק מהאנשים הסקס לא משפיע על המיגרנה ואצל אחרים הוא אפילו משפיע לרעה. ומה אתכם? אין ברירה אלא לבדוק, אני חושב.

עוד על הספר ועל המחקר של מטסון ובאס אפשר לקרוא בכתבה הזו בגרדיאן.

תגיות: , , ,

תגובה אחת לפוסט 'הערב יקירי – יש לי כאב ראש'

לקרוא את התגובות ב-RSS או לשלוח טראקבאק לפוסט 'הערב יקירי – יש לי כאב ראש'.

 1. מאת בחורה

  24 אפריל, 2010 בשעה 22:11

  בגיל 30, אחרי שסבלתי כל חיי ממיגרנות, בתדירות של 6-10 פעמים בחודש, אחרי שהדבר היחיד שעזר לי זה טריפטנים למניהם (רילרט יותר מכולם), ואחרי שהייתי בטוחה במשך שנים שסקס ממש לא עוזר לי למיגרנות (ואיזה מעצבנים האנשים שאומרים את זה) גיליתי את התגלית המדהימה הזאת.
  אורגזמה אכן מעבירה לי את המיגרנות.
  בכל פעם.
  לא ניסיתי קודם מספיק פעמים כנראה, או שאין לי מושג למה לא עליתי על זה קודם.
  בדרך כלל כשהראש כואב פשוט לא בא. ואולי כשזה כבר יותר מדי חזק אז כבר מאוחר מדי.
  עכשיו, כשאני רק מתחילה להרגיש שזה מתחיל, אני מאוננת. לפעמים פעם אחת לא מספיקה, אבל תמיד יש שיפור.
  ומאז, אני לא צריכה יותר תרופות!!!

להגיב