מיגרנה 101

כל מה שצריך לדעת כדי לסבול מפחות כאבי ראש

בוטוקס: מקרי מוות ראשונים

מאת shooky, ינואר 25, 2008, תחת הנושאים מחקרים וחדשות

שבועיים אחרי שכתבתי כאן שהטיפול בבוטוקס אולי לא תמים כפי שגרמו לנו לחשוב, מתברר – לא במפתיע – שהוא אכן עלול להיות מסוכן.

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי ארגון הצרכנים Public Citizens פנה למנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) בדרישה להחמיר את נהלי השימוש בבוטוקס ולידע את הציבור ואת הרופאים לגבי סכנות אפשריות הכרוכות בשימוש בו. זאת לאחר שנודע על 16 מקרי מוות של אנשים שקיבלו זריקות בוטוקס, שככל הנראה התפשט בגופם.

רויטרס מדווח ש-Public Citizens קיבלו מידע על כ-180 מקרים של תופעות לוואי קשות ומסכנות חיים כתוצאה מטיפולי בוטוקס. זה מעט מאד, ממש כלום, בהתחשב בכך ש-1.8 מיליון אמריקנים קיבלו זריקות בוטוקס אשתקד – אקמול מסוכן יותר.

השאלה היא האם זהו באמת כל הסיפור. 180 הוא מספר המקרים המדווחים – כמה מקרים לא דווחו? ובכמה מקרים טיפולי הבוטוקס גורמים לתופעות לוואי שאינן מסכנות חיים, אבל אולי יותר גרועות מהסיבה שבגללה אנשים מגיעים ומקבלים טיפול כזה מלכתחילה?

בסופו של דבר, מדובר בתעשייה שמגלגלת סכומי עתק ויש יותר מדי אנשים שיש להם אינטרס שתמשיך להתקיים. ה-FDA אישר לאחרונה שימוש בבוטוקס – שימו לב – לטיפול בהזעת יתר. הערכות מדברות על כך שקהל המטופלים הרלוונטי עשוי להכניס לתעשיית הרפואה הקוסמטית 2-5 מיליארד דולר בשנה, רק מזה. לכן, עם כל הכבוד לרופאים שמבטיחים שבוטוקס היא תרופה בלתי מסוכנת בעליל, תרשו לי לוותר.

תגיות: , ,

2 תגובות לפוסט 'בוטוקס: מקרי מוות ראשונים'

לקרוא את התגובות ב-RSS או לשלוח טראקבאק לפוסט 'בוטוקס: מקרי מוות ראשונים'.


  1. 14 פברואר, 2008 בשעה 11:50

    […] הזה בא בעקבות הדיווחים על מקרי מוות כתוצאה מהשימוש בבוטוקס, עליהם סיפרתי כאן באחד הפוסטים הקודמים. זה לא שעכשיו […]


  2. 17 יולי, 2008 בשעה 7:24

    […] שמתפרסמים בבלוג הזה, כבר נחשפתם לכמה פוסטים שעסקו בזריקות בוטוקס והסיכון הכרוך בהן. לא הייתי נדרש לעניין הזה לולא הפרסומים […]

להגיב